Temel Lise

Temel Lise Olarak, Öğrencilerine en iyi öğretim olanaklarını sağlamak için tam ve etkili öğrenme modelini özel sınıflarda uygulamaktadır. Tam ve etkili öğrenme modelinde tüm konuları, öğrencilere eksiksiz olarak öğretmektir. Bir sınıfta bulunan öğrencilerin, birbirlerine yakın bilgi birikimine, öğrenme hızına ve öğrenme biçimine sahip olmaları dersin etkinliğini arttırmaktadır. Bu nedenle öğrencilerin bilgi birikimi, ilgi alanları ve öğrenme hızları bakımından homojen sınıflarda yer almaları gerekmektedir.Odtülüler Butik Dershaneleri bu nedenle tüm sınıflarına homojen sınıflar olarak yapmaktadır.

Son Yıllarda Teknoloji ve Çeldiriciler Sayesinde Öğrencileri Masa Başında Tutmak Oldukça Zorlaşmaktadır, Koçluk Sistemli Dershane Modeli İle
Öğrenmeyi Öğrenme ve Çalışma Alışkanlıkları Kazandırmak İçin Ders Çalışma Kampları Düzenliyoruz.
Bu Programlar Yazları veya Yıl İçinde Öğrencinin Boş Olduğu Gün ve Saatlerde Uygulanmaktadır.

Her sınıf için görevlilerden danışman öğretmen, sınıftaki öğrencilerin çalışmalarını yakından izleyerek rehberlik birimi ve veli ile sürekli iletişim halinde çalışır. Sınıf danışman öğretmeni, Öğrencisinin sadece kendi dersindeki değil, diğer derslerdeki performansınıda izler. Velilerimiz sınıf danışman öğretmeni iel istediği zaman görüşerek öğrencisi ile bilgi paylaşımında bulunur.

  • ankara temel liseler (1)